Червоний плоский лишай — це хронічне запальне захворювання шкіри та слизової оболонки рота. В окремих випадках може проявлятися лише у ротовій порожнині.
Захворювання характеризується утворенням на слизовій оболонці рота, на внутрішній стороні щік, на яснах яскраво-червоних або білих плям з кільцеподібними, мереживними або лінійними ураженнями, що викликають неприємні відчуття. Клінічні ознаки ЧПЛ у роті не зникають тривалий час. Періодично захворювання загострюється та посилюються больові симптоми, і в цей період пацієнт потребує використання лікарських засобів.
Симптоми захворювання:
Симптоми ЧПЛ можуть з’являтися повільно без неприємних відчуттів, або починатися одразу.
Зазвичай пацієнти скаржаться
При огляді ротової порожнини:
Зона ураження може боліти, пекти, особливо при вживання гострої, солоної, кислої їжі, алкоголю.
Чинники ризику, що викликають червоний плоский лишай:
Важливим моментом в розвитку ЧПЛ вважається порушення автоімунних реакцій організму людини на:
Пусковим моментом до розвитку ЧПЛ може бути:
Червоний плоский лишай чи лейкоплакія: в чому різниця? Лейкоплакія та червоний плоский лишай – це захворювання, які уражають слизову оболонку ротової порожнини та спричинюють появу елементів ураження на внутрішній поверхні щік, яснах, язиці. Але це різні захворювання:
Червоний плескатий лишай призводить до появи білих, мереживних уражень слизової оболонки або яскраво – червоних плям. Лейкоплакія призводить до появи товстих білих плям на щоках, яснах. Цей стан може бути наслідком інтенсивного куріння, жування тютюну, надмірного вживання алкоголю. Лейкоплакія частіше може перетворюватися на рак ротової порожнини.
Профілактика ЧПЛ:
Позбудьтеся будь-яких проблем, які можуть спровокувати червоний плоский лишай у роті або погіршити перебіг захворювання:
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ У СТОМАТОЛОГІЧНІЙ КЛІНІЦІ АРБОР
В стоматологічній клініці «АРБОР» проводять діагностику, диференційну діагностику, призначають додаткові методи обстеження та лікування хворих на ЧПЛ. Консультацію хворих проводить доктор медичних наук, професор Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика лікар – стоматолог вищої категорії Ірина Мазур.
При проведенні діагностики та лікування в стоматологічній клініці «АРБОР» використовують законодавчі та нормативно-правові акти з питань охорони здоров’я в Україні та стандартизації медичної допомоги, джерела наукової літератури на засадах доказової медицини.
Лікування ЧПЛ
Легкий ступінь перебігу захворювання може не потребувати спеціального лікування, але ОБОВ’ЯЗКОВО ваш клінічний стан має бути зареєстровано в історії хвороби для подальшого спостереження за хворобою та уникнення розвитку ускладнень!
Під час огляду пацієнта лікар має:
За необхідності провести додаткові методи дослідження:
Алгоритм лікування ЧПЛ:
НАЙЧАСТІШІ ПИТАННЯ:
Чи може червоний плоский лишай викликати ускладнення?
ЧПЛ є хронічним захворюванням, з тривалим перебігом. Періодично можливе загострення захворювання. Тяжкий перебіг хвороби, що супроводжується ерозіями, може викликати больові відчуття під час вживання їжі, напоїв, або чищення зубів. Якщо у Вас виникають больові відчуття зверніться до свого лікаря за відповідним лікуванням.
Додаткова інформація про захворювання: https://oralhealth.zaslavsky.com.ua/index.php/journal/article/view/145
Що робити, коли під час чищення зубів виникають больові відчуття?
Під час загострення хвороби можуть виникати больові відчуття при чищенні зубів. Пам’ятайте, що мікроорганізми можуть погіршувати стан ЧПЛ та інших стоматологічних хвороб, тож індивідуальна гігієна є обов’язковою! Чистіть зуби 2 – 3 рази на день обережними рухами, використовуйте м’яку зубну щітку, зубні пасти, що покращують стан слизової оболонки ротової порожнини, ополіскувачі, що не містять спирт. Звертайте увагу на очищення міжзубних проміжків спеціальними щітками та нитками. Зверніться за порадою до свого стоматолога! Додаткова інформація про інтердентальну гігієну за посиланням: https://oralhealth.zaslavsky.com.ua/index.php/journal/article/view/134
Чи існує зв'язок між ЧПЛ і раком?
Ймовірність розвитку раку у пацієнтів з ЧПЛ становить 1 – 3% у разі тяжкого перебігу захворювання та наявністю ерозій на слизовій оболонці ротової порожнини. Однак ця статистика суперечлива. Тож, обов’язково спостерігайте разом з лікарем - стоматологом за клінічним станом хвороби (кожного разу фіксуйте клінічний стан фотопротоколом). Кожні 6 місяців проходьте на огляд до свого лікаря. Якщо посилились неприємні відчуття у роті одразу зверніться до свого лікаря.
Додаткова інформація за посиланням: https://oralhealth.zaslavsky.com.ua/index.php/journal/article/view/132