Пародонтит — один з найбільш поширених стоматологічних захворювань: ним хворіють 90% людей.. В лікуванні ротової порожнини приділяється увага не лише лікуванню зубів, але й яснам і тканинам, що прилягають до зубів. На жаль, без своєчасного лікування можуть початись запальні процеси у ротовій порожнині, надалі хвороба буде прогресувати, що призведе до кровоточивості ясен, розхитування та втрати зубів, навіть тих, які не уражені карієсом.
Пародонтологія — це окрема галузь, яка займається профілактикою та лікуванням пародонта зуба.
Завдання лікаря — своєчасно виявити та вилікувати захворювання пародонта, к ним відносяться:
Гінгівіт
Одна з основних причин захворювань ясен – зубний наліт, безбарвна липка плівка бактерій, що постійно формується на зубах. Якщо зубний наліт не видаляти з допомогою щоденного індивідуальної гігієни ротової порожнини, він може накопичуватися на зубах і нижче лінії ясен. Накопичення нальоту на зубах, недбала гігієна порожнини рота спричинює розвиток хвороб ясен. Захворювання ясен на ранніх стадіях можуть не мати видимих симптомів; тому для раннього діагностування надзвичайно важливі регулярні візити до стоматолога та проведення професійної гігієни порожнини рота.
Початкові інфекційно-запальні процеси в яснах називають гінгівітом. Загальними клінічними ознаками гінгівіту є червоні набряклі ясна, кровоточивість під час чищення зубів, розростання ясен.
Пародонтит
Якщо гінгівіт не лікувати, він може перейти у більш тяжку форму захворювання ясен, що називається пародонтитом. Втрата зубів у дорослих часто є наслідком пародонтиту.
Пародонтит не тільки ушкоджує ясна, а й руйнує кісткову тканин, що утримує зуби в лунці – альвеолярний відросток. Прогресування пародонтиту можливо зупинити, але повернути стан тканин пародонта в початковий – неможливо. Тому важливо починати лікування пародонтиту на ранніх стадіях та регулярно – раз на 3 місяці проводити підтримувальне пародонтологічне лікування. Якщо у Вас діагностували пародонтит необхідно проведення посиленного щоденного догляду за ротовою порожниною вдома, що може призупинити прогресування хвороби.
Клінічними ознаками прогресування пародонтиту є запальні процеси в яснах, утворення твердих зубних відкладень на зубах і коренях зубів, що спричинює додаткове подразнення ясен і їх «відставання» від поверхні зубів, гноєтечу із пародонтальних карманів, розхитування або можливу втрату зубів.
У більшості випадків розхитування або втрата зубів у дорослих викликані не карієсом – до цього призводять такі захворювання ясен, як пародонтит.
Симптоми захворювання ясен, які можуть свідчити про розвиток захворювання ясен. Якщо Ви помітили будь-яку з ознак, вказаних нижче, важливо одразу ж відвідати свого стоматолога, щоб при потребі негайно вжити необхідних медичних заходів.