Пародонтологія

Пародонтит — один з найбільш поширених стоматологічних захворювань: ним хворіють 90% людей.. В лікуванні ротової порожнини приділяється увага не лише лікуванню зубів, але й яснам і тканинам, що прилягають до зубів. На жаль, без своєчасного лікування можуть початись запальні процеси у ротовій порожнині, надалі хвороба буде прогресувати, що призведе до кровоточивості ясен, розхитування та втрати зубів, навіть тих, які не уражені карієсом.

Пародонтологія — це окрема галузь, яка займається профілактикою та лікуванням пародонта зуба.

Завдання лікаря — своєчасно виявити та вилікувати захворювання пародонта, к ним відносяться:

 • гінгівіт (запалення ясен);
 • пародонтит;
 • пародонтоз (атрофія тканин пародонту, як правило, не пов`язана з запаленням);
 • інші патології: пухлини ясен, перикороніт, тощо.

Послуги стоматологічної клініки «Арбор» для лікування пародонтита:

 • консультація та обстеження для точного діагнозу;
 • лікування хвороб пародонта згідно міжнародних протоколів: ультразвуковий скейлінг або ультразвукова чистка зубів — процедура, яка допомагає позбутися від м'яких та твердих відкладень на зубах сучасниками апаратами;
 • поліровка коренів зубів кюретками Грейсі — механічна чистка від грануляційної тканини, продуктів життєдіяльності мікробів та твердого зубного каменю з поверхні зубного коріння;
 • кюретаж пародонтальних карманів — комплексні процедури з очищення зубоясенного простору від м'яких та твердих відкладень за допомогою спеціальних стоматологічних інструментів;
 • медикаментозна обробка тканин пародонта, використання лазерних технологій для лікування глибоких пародонтальних карманів;
 • фізіотерапія тканин пародонта — спеціальні процедури для нормалізації фізичного стану (електрофорез, лазеротерапія, електроанальгезія, тощо);
 • довготривале шинування рухомих зубів — процес зміцнення стоматологом рухливих зубів і відновлення тканин пародонту, показано для попередження подальшого розхитування зубів і їх випадання; також процедура відновлює естетично привабливий зовнішній вигляд посмішки і жувальну функцію.
 • підтримувальне пародонтологічне лікування — видалення зубів, які не піддаються лікуванню, рекомендації від фахівця про ретельну гігієну порожнини рота, призначення знеболюючих, ополіскувачів, тощо.

 Гінгівіт


Одна з основних причин захворювань ясен – зубний наліт, безбарвна липка плівка бактерій, що постійно формується на зубах. Якщо зубний наліт не видаляти з допомогою щоденного індивідуальної гігієни ротової порожнини, він може накопичуватися на зубах і нижче лінії ясен. Накопичення нальоту на зубах, недбала гігієна порожнини рота спричинює розвиток хвороб ясен. Захворювання ясен на ранніх стадіях можуть не мати видимих симптомів; тому для раннього діагностування надзвичайно важливі регулярні візити до стоматолога та проведення професійної гігієни порожнини рота. 
Початкові інфекційно-запальні процеси в яснах називають гінгівітом. Загальними клінічними ознаками гінгівіту є червоні набряклі ясна, кровоточивість під час чищення зубів, розростання ясен.

 


Пародонтит 

Якщо гінгівіт не лікувати, він може перейти у більш тяжку форму захворювання ясен, що називається пародонтитом. Втрата зубів у дорослих часто є наслідком пародонтиту. 

Пародонтит не тільки ушкоджує ясна, а й руйнує кісткову тканин, що утримує зуби в лунці – альвеолярний відросток. Прогресування пародонтиту можливо зупинити, але повернути стан тканин пародонта в початковий – неможливо. Тому важливо починати  лікування пародонтиту на ранніх стадіях та регулярно – раз на 3 місяці проводити підтримувальне пародонтологічне лікування. Якщо у Вас діагностували пародонтит необхідно проведення посиленного щоденного догляду за ротовою порожниною вдома, що може призупинити прогресування хвороби.

Клінічними ознаками прогресування пародонтиту є запальні процеси в яснах, утворення твердих зубних відкладень на зубах і коренях зубів, що спричинює додаткове подразнення ясен і їх «відставання» від поверхні зубів, гноєтечу із пародонтальних карманів, розхитування або можливу втрату зубів.

У більшості випадків розхитування або втрата зубів у дорослих викликані не карієсом – до цього призводять такі захворювання ясен, як  пародонтит.
Симптоми захворювання ясен, які можуть свідчити про розвиток захворювання ясен. Якщо Ви помітили будь-яку з ознак, вказаних нижче, важливо одразу ж відвідати свого стоматолога, щоб при потребі негайно вжити необхідних медичних заходів.

 • Червоні і припухлі ясна.
 • Ясна, які кровоточать, як правило, не здорові, навіть якщо вони кровоточать тільки під час чищення. Будь-яка ознака кровоточивості ясен вважається ненормальним станом.
 • Білий або жовтий гній навколо ясен.
 • Видовження зубів і ясна, що «відійшли» від зубів.
 • Рухомість зубів, зміна їх розташування.

 

Записатися на прийом

Для запису на прийом - вкажіть свої дані, бажану дату і час прийому. Ми передзвонимо та погодимо Ваш візит.

Інші Послуги

Відкрийте для себе передові методи терапії та відновлення зубів в клініці стоматології 'Арбор'. Наші фахівці пропонують ефективні рішення для здоров'я вашої посмішки.
Отримайте професійне встановлення брекетів у стоматології АРБОР у Києві. Виправте прикус і покращіть посмішку за допомогою досвідчених ортодонтів. Перегляньте фото до і після, дізнайтесь актуальні ціни на брекети в Києві.  
Сучасна стоматологія пропонує ефективні та комфортні методи корекції прикусу, серед яких особливе місце займають елайнери — прозорі капи, виготовлені на замовлення.
Червоний плоский лишай — це хронічне запальне захворювання шкіри та слизової оболонки рота. В окремих випадках може проявлятися лише у ротовій порожнині. 
Керамічні вініри — це естетичне рішення для вашої посмішки, яке дозволяє досягти ідеальної форми і кольору зубів. Вони надають довговічність, природність і комфорт. Дізнайтеся більше про цю процедуру в нашій статті.
Digital Smile Design (DSD) – це передова методика в естетичній стоматології, яка використовує цифрові технології для індивідуалізованого проектування усмішок. Завдяки DSD, пацієнти можуть побачити можливий результат лікування до його початку, що забезпечує вищий рівень впевненості та задоволення.
Зубні коронки – це ефективне рішення для відновлення пошкоджених або зруйнованих зубів. Вони забезпечують природний вигляд і функцію зубів, а також надійний захист.
Дізнайтесь більше про симптоми, діагностику та методи лікування карієсу.
Дізнайтеся про причини, симптоми, методи лікування та профілактики пульпіту.
Дізнайтеся про причини, симптоми, методи лікування та профілактики апікального періодонтиту. 
Фотополімерні пломби – це інноваційний метод реставрації зубів. Дізнайтеся про переваги, процес встановлення та догляд за фотополімерними пломбами
Дізнайтеся все про процедуру видалення зуба: коли необхідне видалення, етапи процедури, відновлення та догляд за ротовою порожниною.
Імплантація зуба - сучасний метод відновлення втраченого зуба, що дозволяє повернути природний вигляд та функціональність. Запишіться до нашої стоматологічної клініки сьогодні і отримайте професійну імплантацію зуба, яка поверне вам привабливу усмішку, комфорт під час жування та впевненість у собі.  
Шинування зубів при пародонтиті - важлива процедура, яка допомагає запобігти подальшому руйнуванню тканин. Дізнайтеся про методи проведення, переваги та особливості цього ефективного методу лікування.