Що таке керамічні вініри та що таке зубні коронки?

Різниця між керамічними вінірами і коронками

У стоматології керамічні вініри та коронки використовуються для відновлення і покращення зовнішнього вигляду зубів. Незважаючи на те, що обидві ці процедури часто згадуються разом, вони мають значні відмінності у призначенні, процесі встановлення та матеріалах. Розуміння цих відмінностей допоможе пацієнтам прийняти обґрунтоване рішення про те, який варіант найкраще підходить для їх конкретної ситуації.

Призначення та використання

Керамічні вініри - це тонкі накладки, які встановлюються на передню поверхню зубів. Вони використовуються для корекції естетичних недоліків, таких як зміна кольору, форма, розмір або невеликі пошкодження зубів. Вініри ідеальні для тих, хто хоче покращити зовнішній вигляд своєї усмішки, усуваючи дрібні дефекти та нерівності. (більше інформації - вініри)

Коронки, з іншого боку, покривають весь зуб, забезпечуючи його повне відновлення. Вони використовуються в випадках, коли зуб сильно пошкоджений або ослаблений, наприклад, після обширного карієсу, перелому або ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів). Коронки допомагають відновити жувальну функцію і захищають зуб від подальшого руйнування.  (більше інформації - коронки)

Процес встановлення

Процес встановлення вінірів і коронок також відрізняється. Для встановлення вінірів потрібне мінімальне Керамічні коронки на гіпсовій моделівтручання в структуру зуба. Спочатку стоматолог видаляє тонкий шар емалі з передньої поверхні зуба, щоб створити місце для вініра. Потім знімається відбиток зуба, який відправляється в лабораторію для виготовлення індивідуального вініра. Після виготовлення вінір кріпиться до зуба за допомогою спеціального клею.

Встановлення коронки вимагає більш значного втручання. Зуб обточується з усіх боків, щоб створити місце для коронки. Після цього знімається відбиток, і на час виготовлення постійної коронки встановлюється тимчасова. Коли постійна коронка готова, вона фіксується на зубі за допомогою цементу.

Матеріали і естетика

Вініри зазвичай виготовляються з кераміки або фарфору, які мають високу естетичну привабливість. Ці матеріали можуть бути точно підібрані за кольором до природних зубів пацієнта, забезпечуючи природний і красивий вигляд. Вініри тонкі і прозорі, що робить їх практично невідмінними від натуральних зубів.

Коронки можуть виготовлятися з різних матеріалів, включаючи метал, металокераміку і цирконій, а також чисту кераміку. Металокерамічні коронки забезпечують міцність металу і естетику кераміки, але можуть мати металевий ободок біля ясен. Цирконієві і керамічні коронки мають високу естетичну привабливість і підходять для передніх зубів, де важливий зовнішній вигляд.

Довговічність і догляд

Вініри при правильному догляді можуть служити від 10 до 15 років. Вони вимагають регулярного догляду за порожниною рота, включаючи чистку зубів двічі на день і використання зубної нитки. Важливо уникати надмірного тиску на вініри, наприклад, не гризти тверді предмети.

Коронки, особливо виготовлені з міцних матеріалів, таких як металокераміка або цирконій, можуть служити більше 15 років. Догляд за ними також включає регулярну гігієну порожнини рота і відвідування стоматолога для профілактичних оглядів.

Підсумок

Вініри і коронки відіграють важливі ролі в стоматологічному лікуванні, але вони призначені для різних цілей і вимагають різних підходів до встановлення і догляду. Вініри найкраще підходять для виправлення естетичних проблем передніх зубів, тоді як коронки використовуються для відновлення сильно пошкоджених зубів і забезпечення їх довгострокової функціональності. Консультація з досвідченим стоматологом допоможе визначити, який варіант найкраще підходить для кожного конкретного пацієнта, враховуючи його індивідуальні потреби і стан зубів. 

Якщо необхідно отримати консультацыю чи потрібно поставити коронку або потрібне комплексне лікування та протезування зубів то звертайся до стоматологічної клініки Арбор, ми знаходимось за адресою м. Київ, проспект Берестейський 67В (проспект Перемоги 67В) , метро Нивки. 

 

Інші новини та акції

Дізнайтеся, чому важливо видаляти зуби мудрості. Причини та переваги процедури від клініки 'Арбор'.
Дізнайтеся про основні відмінності між пломбами та коронками, їхні переваги та недоліки, а також отримайте поради від стоматолога щодо вибору найкращого варіанту лікування.  
Дізнайтеся про ознаки та лікування захворювань ясен. Як пародонтит пов'язаний з серцево-судинними та іншими захворюваннями. Поради щодо профілактики від фахівців.
У стоматологічній клініці АРБОР здійснюється комплексне лікування генералізованого пародонтиту, включаючи фотодинамометричну терапію за допомогою апарата FotoSan 630. Дізнайтеся про переваги цього методу та запрошення відвідати нашу клініку для отримання кваліфікованої допомоги в усуненні проблем зі здоров'ям зубів та ясен.
Дізнайтеся, як працює відбілювання зубів та які переваги воно має. Ми пропонуємо як кабінетні, так і домашні методи, щоб забезпечити вам привабливу та молодіжну усмішку. Запрошуємо до стоматологічної клініки Арбор, де наші фахівці допоможуть вам вибрати найкращий спосіб відбілити зуби.
Карієс зубів є однією з найпоширеніших стоматологічних проблем сучасної людини. Це хвороба, яка виникає в результаті руйнування емалі та дентину зуба під впливом бактерій та кислот, що утворюються при розкладанні їжі та цукрів у порожнині рота.
Гінгівіт - це запальний процес, що вражає ясна. Це серйозна проблема, яка може вплинути на загальний стан організму, а не лише на усну порожнину.
Дізнайтеся ефективні способи позбутися від неприємного запаху з рота за допомогою корисних порад. Покращіть гігієну порожнини рота та насолоджуйтеся свіжим диханням
Дізнайтеся про основні причини чутливості зубів та ефективні методи її подолання. Отримайте цінні поради від стоматолога щодо профілактики та лікування чутливості зубів.  
У цій статті ми розглянемо, як вибрати оптимальну зубну пасту і розповімо про переваги правильного догляду за зубами
Видалення зубів мудрості є процедурою, яку лікарі стоматології рекомендують у деяких випадках:  
Професійна гігієна порожнини рота має велике значення для підтримки здоров'я порожнини рота та запобігання різних проблем, пов'язаних з зубами та ясенами.
Інколи пацієнти спостерігають кровоточивість ясен під час чищення зубів вдома, цим явищем зволікати не можна! 
У яких випадках необхідності ставити керамічну накладку або коронку замість звичайної пломби?  
Зубні пасти проти кровоточивості: рекомендації та важливі фактори та стоматологічні поради
Гострий зубний біль - один із найбільш тривожних симптомів, що свідчить про розвиток хвороб зубощелепної системи.
За  допомогою сучасних препаратів-анестетиків повністю знімається чутливість із певної ділянки щелепи.
Дентофобія - страх лікарів-стоматологів. Люди в яких наявний такий страх, дуже рідко відвідують стоматолога.