Ефективні поради для покращення гігієни порожнини рота та свіжого дихання

Неприємний запах з рота, відомий як галітоз, може бути спричинений різними чинниками, включаючи погану гігієну порожнини рота, проблеми зі здоров'ям ясен або зубів, куріння, вживання певних видів їжі, а також системні захворювання. Ось кілька дієвих порад, які можуть допомогти вам позбутися від неприємного запаху з рота:

- Регулярна та правильна чистка зубів: Чистіть зуби двічі на день протягом двох хвилин з використанням зубної пасти, що містить фторид. Не забувайте чистити й язик, оскільки на його поверхні можуть знаходитися бактерії, що викликають запах.

- Використання зубної нитки: Регулярне використання зубної нитки допомагає видалити залишки їжі та бактерії з міжзубних проміжків, що може зменшити неприємний запах.

- Використання засобів для полоскання рота: Засоби для полоскання рота можуть допомогти усунути бактерії та освіжити подих. Вибирайте засоби без спирту, щоб уникнути пересушення слизової оболонки.

- Відвідування стоматолога: Регулярні візити до стоматолога для професійного чищення та перевірки стану порожнини рота допоможуть виявити та пролікувати можливі проблеми, що можуть викликати неприємний запах.

- Пити достатню кількість води: Зволоження рота шляхом пиття достатньої кількості води допоможе зменшити сухість та усунути неприємний запах.

- Уникати вживання тютюну та алкоголю: Куріння та споживання алкоголю можуть сприяти появі неприємного запаху з рота.

- Обмеження споживання деяких продуктів: Деякі продукти, такі як часник, цибуля, спеції та кава, можуть викликати неприємний запах з рота. Спробуйте обмежити їх споживання або приймайте заходи для усунення запаху після їх вживання (наприклад чищенням зубів або жуванням безцукрової жувальної гумки).

Якщо неприємний запах з рота не зникає після вжиття цих заходів або супроводжується іншими симптомами, рекомендується звернутися до лікаря або стоматолога для діагностики та лікування можливих основних причин.

 

Галітоз – неприємний запах з рота 

Неприємний запах з рота – поширена проблема, що непокоїть багатьох людей. Він може бути тимчасовим або хронічним. Хоча у більшості випадків, пов'язаних із неприємним запахом з рота, це тимчасове явище, і тільки 30% людей можуть страждати від хронічного неприємного запаху з рота.

Хоча причини поганого запаху з рота ще повністю не зрозумілі, однак, як відомо, найчастіше його зумовлюють залишки їжі, що застрягають між зубами та переробляються бактеріальною специфічною мікрофлорою ротової порожнини, що виробляють летючі сірководневі сполуки. Велика кількість таких природних бактерій знаходиться на язику. Чи знаєте Ви, що на 1 см язика мешкає більше бактерій, ніж на будь-якій іншій частині тіла?

Тому належна гігієна ротової порожнини, зокрема чищення язика, може значно зменшити неприємний запах з рота. Чищення язика також видаляє наліт і може поліпшити відчуття смаку та запаху. Для чищення язика Ви можете використовувати ручну або електричну зубну щітку. Ваш стоматолог може порадити Вам зубну щітку для язика та розкаже про методику її використання. 

 

Тимчасовий неприємний запах з рота

Тимчасовий неприємний запах з рота може бути зумовлений різними чинниками. Зокрема, його причиною може стати розпад решток їжі всередині і навколо зубів, таких як цибуля і часник – найвідоміші приклади.

Інші чинники, що спричиняють тимчасовий неприємний запах з рота – тютюн і особливості дієти. Куріння висушує ротову порожнину, що й призводить до появи неприємного «металевого» запаху. Люди, що притримуються дієти, можуть набути неприємного “фруктового” подиху через розпад хімічних речовин під час голодування.

Якщо Ви не чистите зуби та не робите флосинг щодня, рештки їжі залишаються у Вашому роті, збираючи бактерії і продукуючи характерні запахи. Погана гігієна зубів і хвороби ясен можуть також бути джерелом тимчасового неприємного запаху з рота. Щоб уникнути неприємного запаху з рота, необхідно чистити зуби якісною зубною щіткою і флосом регулярно, щоб видаляти рештки їжі з проміжків між зубами.

 

Хронічний неприємний запах з рота

Хронічний неприємний запах з рота – це серйозніший і більш тривалий стан. Це не тільки неприємна річ, що може вплинути на Ваші взаємини. Це також може бути симптомом серйозного захворювання. Щоб запобігти проблемам із здоров’ям, необхідно звернутися до свого стоматолога, якщо Ви страждаєте від постійного неприємного запаху з рота. Ваш стоматолог може порекомендувати спеціальне лікування. Хронічний неприємний запах з рота вважається наслідком постійного перевищення рівня популяції певних бактерій.

 

Вважається, що сухість у роті також сприяє неприємному запаху з рота: зниження вироблення слини впливає на нормальний стан бактеріальної мікрофлори ротової порожнини. А слина, як відомо, допомагає чистити та зволожувати рот. Окрім тимчасової сухості рота при “ранковому подиху”, що природно утворюється під час сну, постійну сухість у роті викликають деякі медичні препарати. А також хвороби, такі як хронічні інфекції легень, нирок або печінки, діабет, що й зумовлює появу специфічного запаху подиху.

 

https://arbor-clinic.com.ua/

 

☎️ Запис за телефоном 

+38(099)164-05-80

Інші новини та акції

Дізнайтеся, чому важливо видаляти зуби мудрості. Причини та переваги процедури від клініки 'Арбор'.
Дізнайтеся про основні відмінності між пломбами та коронками, їхні переваги та недоліки, а також отримайте поради від стоматолога щодо вибору найкращого варіанту лікування.  
Керамічні вініри та коронки використовуються для відновлення та покращення зовнішнього вигляду зубів, але вони мають різні призначення та процеси встановлення.
Дізнайтеся про ознаки та лікування захворювань ясен. Як пародонтит пов'язаний з серцево-судинними та іншими захворюваннями. Поради щодо профілактики від фахівців.
У стоматологічній клініці АРБОР здійснюється комплексне лікування генералізованого пародонтиту, включаючи фотодинамометричну терапію за допомогою апарата FotoSan 630. Дізнайтеся про переваги цього методу та запрошення відвідати нашу клініку для отримання кваліфікованої допомоги в усуненні проблем зі здоров'ям зубів та ясен.
Дізнайтеся, як працює відбілювання зубів та які переваги воно має. Ми пропонуємо як кабінетні, так і домашні методи, щоб забезпечити вам привабливу та молодіжну усмішку. Запрошуємо до стоматологічної клініки Арбор, де наші фахівці допоможуть вам вибрати найкращий спосіб відбілити зуби.
Карієс зубів є однією з найпоширеніших стоматологічних проблем сучасної людини. Це хвороба, яка виникає в результаті руйнування емалі та дентину зуба під впливом бактерій та кислот, що утворюються при розкладанні їжі та цукрів у порожнині рота.
Гінгівіт - це запальний процес, що вражає ясна. Це серйозна проблема, яка може вплинути на загальний стан організму, а не лише на усну порожнину.
Дізнайтеся про основні причини чутливості зубів та ефективні методи її подолання. Отримайте цінні поради від стоматолога щодо профілактики та лікування чутливості зубів.  
У цій статті ми розглянемо, як вибрати оптимальну зубну пасту і розповімо про переваги правильного догляду за зубами
Видалення зубів мудрості є процедурою, яку лікарі стоматології рекомендують у деяких випадках:  
Професійна гігієна порожнини рота має велике значення для підтримки здоров'я порожнини рота та запобігання різних проблем, пов'язаних з зубами та ясенами.
Інколи пацієнти спостерігають кровоточивість ясен під час чищення зубів вдома, цим явищем зволікати не можна! 
У яких випадках необхідності ставити керамічну накладку або коронку замість звичайної пломби?  
Зубні пасти проти кровоточивості: рекомендації та важливі фактори та стоматологічні поради
Гострий зубний біль - один із найбільш тривожних симптомів, що свідчить про розвиток хвороб зубощелепної системи.
За  допомогою сучасних препаратів-анестетиків повністю знімається чутливість із певної ділянки щелепи.
Дентофобія - страх лікарів-стоматологів. Люди в яких наявний такий страх, дуже рідко відвідують стоматолога.